Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Rodina Ruská letecká společnost Aeroflot vykázala za loňský rok ztrátu

Ruská letecká společnost Aeroflot vykázala za loňský rok ztrátu

-

Ruská letecká společnost Aeroflot vykázala za minulý rok velkou ztrátu. Důvodem byly cestovní omezení na zastavení šíření nového koronavirus, které vedly k uzemnění letadel po celém světě.
Ruská letecká společnost Aeroflot vykázala za minulý rok velkou ztrátu. Důvodem byly cestovní omezení na zastavení šíření nového koronavirus, které vedly k uzemnění letadel po celém světě.

Největší aerolinie v Rusku, které kontroluje stát, zaznamenali za minulý rok čistou ztrátu 123,2 miliardy rublů (1,4 miliardy eur) po čistém zisku 13,5 miliardy RUB v roce 2019.

„Přetrvávání rozsáhlých omezení mezinárodních letů a uzavřené hranice v důsledku pandemie jsou výraznými negativními faktory, které mají nadále rozhodující vliv na letecký průmysl obecně a zvláště na skupinu Aeroflot,“ uvedl zástupce generálního ředitele pro obchod a finance Andrej Čichančin.

Tržby Aeroflotu loni klesly o více než 55% na 302,2 miliardy RUB. Skupina Aeroflot přepravila loni 30,2 milionu cestujících, což představuje meziroční pokles o více než 50%, uvádí se v prohlášení.

I když je ztráta Aeroflotu vysoká, stále je méně výrazná než v případě velkých evropských leteckých společností. Pro srovnání, francouzsko-nizozemská skupina Air France-KLM vykázala za rok 2020 čistou ztrátu 7,1 miliardy eur a ztráta německé společnosti Lufthansa dosáhla 6,7 ​​miliardy eur.

Rusko na rozdíl od evropských států po letním uvolnění neobnovilo loni na podzim blokády, místo toho se spoléhá na očkování vlastní vakcínou.

Aeroflot uvedl, že ve 3. a ve 4. čtvrtletí 2020 zaznamenal „významné zotavení“ dopravy na domácím trhu a obnovil i mezinárodní lety do více cílů.

Aeroflot poukázal i na velký úspěch své nízkonákladové dceřiné společnosti Pobeda, která v druhé polovině 2020 zaznamenala nárůst osobní dopravy o 7,6%.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek