Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Zdraví Spotřebitelské ceny v Řecku opět klesly, pokles byl však nejslabší od května

Spotřebitelské ceny v Řecku opět klesly, pokles byl však nejslabší od května

-

Spotřebitelské ceny v Řecku pokračovaly minulý měsíc v poklesu, 11. měsíc po sobě. Tempo poklesu však bylo nejmírnější za devět měsíců.
Spotřebitelské ceny v Řecku pokračovaly minulý měsíc v poklesu, 11. měsíc po sobě. Tempo poklesu však bylo nejmírnější za devět měsíců. Uvedl to ve středu řecký statistický úřad.

Spotřebitelské ceny klesly v únoru meziročně o 1,3%. V prvním měsíci roku zaznamenaly pokles o 2%. Únorové tempo poklesu však bylo nejslabší od května minulého roku, kdy spotřebitelské ceny klesly o 1,1%.

Nejvýrazněji se pod pokračování deflace podepsali náklady na dopravu, které klesly o 4,3%. Snížily se i ceny výrobků do domácnosti a náklady na bydlení. V prvním případě pokles dosáhl 2,2% a ve druhém 1,9%.

V meziměsíčním srovnání se spotřebitelské ceny v Řecku vrátily v únoru k růstu. Ten dosáhl 0,2%, zatímco v lednu ceny klesly o 1,3%.

Separátní statistický úřad uvedl, že průmyslová produkce v Řecku vzrostla v lednu meziročně o 3,4%. Pokračovala tak v relativně stabilním růstu, když měsíc předtím dosáhla růst 3,5%.

Ve srovnání s předchozím měsícem průmyslová výroba v Řecku v lednu klesla o 3%. V prosinci zaznamenala meziměsíční růst na úrovni 1,8%.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek