Každý měsíc přijde na účet ve stanovený den. S výplatou počítáte v souvislosti s předem zadanými platbami za hypotéku, auto, zálohami na plyn, elektřinu nebo internet. Teď si představte, že byste takřka pětkrát o svou výplatu přišli vlivem škody, kterou byste způsobili svému zaměstnavateli, a ten by požadoval její uhrazení. Při částce 30 000 korun hrubého měsíčního příjmu to dělá celých 135 000 korun. Nechyběla by vám taková suma v rodinném rozpočtu? To každému, proto je vhodné se chránit kvalitním pojištěním!
Pojištění odpovědnosti za škodu
Politý notebook kávou, rozbití displeje u měřicího přístroje, shození laboratorních vah ze stolu nebo nabouraný firemní vůz, to jsou jen klasické případy, pro které se hodí mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli. Ten totiž může požadovat po zaměstnanci uhrazení škody podle zákoníku práce, a to do výše 4,5násobku hrubé měsíční mzdy před vznikem škody.
Tři varianty podle druhu pracovního zařazení
Pojistka je jistotou, že o svou výplatu nepřijdete, protože maximální pojistná částka je až 500.000 korun. U pojišťovny ERGO si lze navíc upravit výši spoluúčasti, která je u tohoto pojistného produktu vždy povinná. Pojištění se nadto nabízí ve třech variantách, ve standardní se nezkoumá ani druh pracovní činnosti, hodí se zejména pro administrativní, technické nebo pedagogické pracovníky, kteří nevyjíždějí do terénu. Naopak varianty ŘIDIČ a ŘIDIČ PLUS by měli volit zaměstnanci řídící firemní vozy, případně ti, co mají vůz přidělený a mohou s ním jezdit i soukromé jízdy.
S celosvětovou platností
Celosvětovou platnost mají všechny tři druhy, proto není zapotřebí připojištění při služebních cestách a pracovních výjezdech do zahraničí. To ocení zejména obchodní manažeři a management, protože nehody se stávají i v cizině. Ke vzniku škody však nesmí dojít úmyslně, pod vlivem alkoholu nebo psychotropních látek, současně v souvislosti s činností, kterou by zaměstnanec vykonával neoprávněně.