Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Pro Ženy Růst akcií Berkshire Hathaway navýšil majetek Warrena Buffetta na 100 miliard dolarů

Růst akcií Berkshire Hathaway navýšil majetek Warrena Buffetta na 100 miliard dolarů

-

Hodnota majetku investora a filantropa Warrena Buffetta dosáhla 100 miliard dolarů. Investoři vyhnali cenu akcií společnosti Berkshire Hathaway až na rekordní výše více než 407 000 USD, uvedla agentura Reuters. Buffett ve společnosti vlastní zhruba šestinu.
Akcie třídy A nakonec uzavřeli na ceně 398.840 USD a ve srovnání s předchozím dnem si připsaly 1,7 procenta. Tržní kapitalizace Berskhire Hathaway tak dosáhla více než 609 miliard USD.

Růst akcií Berkshire Hathaway navýšil majetek Warrena Buffetta na 100 miliard dolarů

Investice společnosti Berkshire Hathaway sledují investoři na celém světě. Skupina ovládá více než 90 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v celé řadě známých firem, například v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola. Buffett si díky svým úspěšným investicím vysloužil přezdívku Věštec z Omahy.

Jeden z nejznámějších investorů byl dříve i nejbohatším mužem světa, ale později ho předstihlo několik šéfů společností, jejichž akcie rostly rychleji. Podle časopisu Forbes je nyní Buffett v pořadí nejbohatších lidí na páté příčce. První čtyři okupují šéf internetového prodejce Amazon Jeff Bezos, šéf výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk, šéf francouzské skupiny LVMH Bernard Arnault s rodinou a spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates.

Majetek 90-letého Buffetta by byl ještě větší, kdyby v roce 2006 nezačal postupovat své akcie v Berkshire charitativním organizacím, například Nadaci Billa a Melindy Gatesových. Původně mu patřila třetina Berkshire.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek