Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Pro Ženy Einstein nepropadal z matematiky, gymnázium ale nedokončil. Proč?

Einstein nepropadal z matematiky, gymnázium ale nedokončil. Proč?

-

Striktní disciplína ve vzdělávací instituci geniální duši Alberta Einsteina moc nevyhovovala. mnichovské gymnázium Luitpold opustil, aniž vzdělání řádně ukončil. 

Po chuti mu nebyl systém výuky, který kladl důraz spíše na memorování než na pochopení podstaty problému.

Měl vynikající výsledky v matematice, fyzice a filosofii, naopak mu příliš nešly jazyky, jeho francouzština byla spíše průměrná. To ale neznamená, že byl neúspěšným studentem.

Naopak se teprve v 15 letech se zvláštním svolením komise přihlásil na prestižní švýcarskou vysokou školu, jíž byla polytechnika v Curychu.

Jeho vynikající schopnosti dokládá i to, že svou první vědeckou práci napsal už v 16 letech. Psal tehdy o magnetismu. Fyzik tedy rozhodně nebyl zaostalým dítětem, jak se o něm někdy tvrdí. A které další zajímavé události rámovaly jeho život i kariéru?

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o slavných malířích a malířkách, jako je například nizozemští umělci Rembrandt a Vincent van Gogh nebo mexická malířka Frida Kahlo.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek