Neděle, 26 března, 2023
- Reklama -aktualne
Home Rady a Návody Ideální nosiče kol pro váš vůz

Ideální nosiče kol pro váš vůz

-

Pokud vyrážíte pravidelně na cyklovýlety nebo na výlety klidně i do hor, kde si kola musíte půjčit, zřejmě by se vám mohl hodit nosič kol. Jelikož je ale výběr složitý, protože takových nosičů existuje mnoho, připravili jsme pro vás několik málo informací, na které se dívat před samotným nákupem. 

Tři typy nosičů

Vybírat můžete ze tří typů nosičů. Záleží jen na vás, který z nich vám bude vyhovovat. Budou to nosiče na střechu, tažné zařízení nebo na páté dveře? níže si je rozebereme o něco blíže, abyste byli s nosiči plně spokojeni. 

Nosiče na střechu vozu

Střešní nosiče se považují za jedny z nejlevnějších. Zde je potřeba dbát na to, jak nosiče upevníte. Lze je připevnit na hagusy nebo pomocí příčníků pod lem střechy. Záleží na tom, zda máte na autě hagusy či ne. Pozor si také dávejte na to, z čeho jsou příčníky vyrobeny. Zda z plastu, tedy ty levnější, budou mít nižší nosnost. Pokud budou z oceli nebo hliníku, budou mít nosnost vyšší, tím pádem unesou až čtyři kola nebo velký střešní box, klidně i o 450 litrech. Také v případě, kdy pojedete v otevřeném prostranství, zohledněte boční vítr. Počítat je také třeba s tím, že spotřeba paliva se bude mírně lišit. 

Nosiče na tažné zařízení

Nosič na tažné zařízení ke svému upevnění potřebuje tažné, což už sám název napovídá. Tento typ nosičů se považuje za jeden z bezpečnějších způsobů převozu kol. Jediné, co je potřeba udělat před tím, než na něm budete převážet kola, je pořízení třetí poznávací značky, abyste nemuseli značku předělávat z auta na nosič. Těšit se můžete na převoz až čtyř kol. 

Nosič kol na páté dveře

Nosič kol na páté dveře je elegantní způsob převozu. Neovlivňuje jízdní vlastnosti ani spotřebu paliva. Ovšem pozor! U některých vozů nelze upevnit na dveře. O vhodnosti je třeba se přesvědčit u prodejce autodoplňků, kde máte vše přehledně seřazené a můžete si vybrat dle modelu vašeho vozu. 

Mohlo by Vás zajímat

PR článek