Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Rady a Návody Vyzrajte na hledání svého prvního zaměstnání po studiích

Vyzrajte na hledání svého prvního zaměstnání po studiích

-

Mnoho studentů se už během studií obává okamžiku, kdy odmaturují, úspěšně ukončí vysokou školu nebo odborné učiliště, a budou si mít najít zaměstnání. Požadavky studentů nejsou rozhodně skromné, ideální by byla pružná pracovní doba s volnými víkendy, vysoký plat, nadměrné množství dovolené, benefity a samozřejmě skvělé pracoviště. Kde ale najít pracovní místo, které vás skutečně uspokojí?

Zajímat se můžete už s předstihem říká Personalistka.cz

Je velmi chytré zastavit se ve společnostech – certifikace firem, které jsou ve vašem okolí a sdělit, že končíte školu a hledáte nové zaměstnání. Občas se stane, že učeň učiliště zůstane pracovat u společnosti, kde chodil na praxi. Byl šikovný a zajímal se o možnost pracování zde. Pokud to takto přesně nemáte, můžete hledat práci přes své známé, rodinu, kamarády.

Jakmile dostudujete, zajděte na ÚP

Úřad práce bude vaší rychlou zastávkou brzy po studiích. Najdete zde spoustu inzerce práce zdarma, díky nimž byste mohl pracovat jako kuchař, prodavač, manager, programátor CNC strojů, účetní, asistentka prodeje, kadeřnice, masérka, švadlena…

Jsou i zaměstnání, na která jsou absolventi vítáni. Často je to u nich přímo napsané. Jde většinou o práce, které vás zasvětí do práce v kanceláři, na recepci, v call centru atd.

Projděte nabídky práce na internetu

Stejně tak nesmíte vynechat internet a známé job portály jako Personalistka.cz, Abecedaprace.cz nebo 123jobs.cz. Tady se nabídka práce denně aktualizuje. Měli byste den, co den usednou k počítači a projít nové inzeráty, aby vám nějaký ideální pro vás neunikl.

Bez životopisu to nepůjde

Už ve škole si můžete připravit skvěle napsaný životopis. Pomůžou vás vzory životopisů, které najdete na webu, a to jak s osnovou, tak s úpravou. Vyhněte se gramatickým chybám, které by vás mohly o práci připravit. A že do něj nemáte kromě ukončeného studia co uvést? A co třeba praxi nebo výpomoc v rodinné firmě? Uvést můžete i vaše znalosti, dovednosti a přednosti.

Budete-li pilně hledat, velmi brzy se budete oblékat do nového zaměstnání.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek