Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Zdraví Prodej aut v Číně v únoru prudce vzrostl

Prodej aut v Číně v únoru prudce vzrostl

-


Prodej aut v Číně pokračoval minulý měsíc v růstu, což představuje již 11. měsíc růstu po sobě, přičemž tempo růstu dosáhlo meziročně 365%. Uvedla to ve středu Čínská asociace výrobců automobilů (CAAM).

Na největším automobilovém trhu světa se v únoru prodalo celkem 1,46 milionu aut, informovala CAAM. Pod prudký růst se podepsal vývoj v únoru minulého roku, kdy Čína zápasila s rozšířením nového koronavirus a přijatá karanténní opatření snížily prodej aut zhruba o 80%.

Jak dodala CAAM, co se týče takzvaných nových energetických vozidel (NEV), které zahrnují elektrické vozy, plug-in hybridy a auta na vodíkový pohon, v únoru se jich prodalo 110.000. Meziročně to znamená růst o 585%. Výrobci těchto aut, jak domácí Nio a Xpeng, zda americká Tesla, zároveň pokračují ve zvyšování výrobních kapacit v Číně. Umožňuje jim to čínská vláda, která se snaží řešit problém silně znečištěného ovzduší v čínských velkoměstech.

CAAM očekává, že tento rok se prodej aut zvýší přibližně o 4%. Problémem je momentální nedostatek některých čipů potřebných při výrobě vozidel, ve 2. čtvrtletí by se však situace měla zlepšit.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek