Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Zdraví Sportujete? Zařaďte do jídelníčku l-arginin

Sportujete? Zařaďte do jídelníčku l-arginin

-

L-arginin je méně známá semi-esenciální aminokyselina, kterou tělo potřebuje pro správnou funkci. Stejně jako mnoho ostatních látek je tělo schopné vytvářet ji za dobrých podmínek samo. Bohužel však je toto množství nedostatečné, pokud jsme aktivními sportovci, nacházíme se v období růstu, potýkáme se se stresem či různými druhy onemocnění.

Kde najdeme l-arginin

Tuto semi-esenciální kyselinu dokážeme doplňovat skrze potraviny, ve kterých se nachází. Takovými jsou mořské plody, hovězí maso, luštěninách jako je sója nebo cizrna, vaječném bílku a překvapivě také v čokoládě. Kolik bychom ale museli sníst takové čokolády se nesnažme odhadovat. Byla by jí spousta a jestliže je naším cílem budování svalové hmoty, její pojídání kvůli doplnění l-argininu nám neprospěje.

Od toho vznikly doplňky stravy s obsahem l-argininu. Kapsle obsahují vysoký obsah aminokyseliny a dodává ji tělu přirozenou formou díky vazbě na chlorovodík, který napomáhá k lepšímu vstřebávání. V denní dávce jste schopni přijat vysokou dávku l-argininu, balení 120 kapslí vydrží při pravidelném užívání po dobu jednoho měsíce. Obal kapsle je rostlinného původu, je tedy vhodný pro vegany. Veganský obal kapsle je oproti želatinovým kapslím dobře vstřebatelný a méně zatěžuje žaludek. Obsah kapsle je vyvinut a vyroben z čistě rostlinných produktů pomocí procesu fermentace.

Hlavní funkce l-argininu

L-arginin je vhodný pro sportovce, protože podporuje spalování tuků při fyzické aktivitě, napomáhá k růstu svalové hmoty, zvyšuje výkon při cvičení a snižuje míru únavy a vyčerpání. Je vhodný pro osoby, které mají potřebu regulovat hladinu cukru v krvi, snížit krevní tlak, podpořit imunitní systém, podpořit snazší průchodnost krve v tepnách a tím se podílet na lepším okysličení životně důležitých orgánů – mozku a srdce.


Sháníte kvalitní vybavení? Podívejte se na nejlepší lednice s mrazákem.


Mohlo by Vás zajímat

PR článek